Okamžité a efektívne riešenie keď máte sucho v hrdle

Existuje veľa jednoduchých prostriedkov a návodov keď máte suché hrdlo. Nezabudnite ale, že tieto druhy sú efektívne a účinné len za predpokladu, že nemáte iné komplikácie ktorých sa nedá tak ľahko zbaviť. Škripľavé suché hrdlo, je už výsledok značného zlého zdravotného stavu, ktorý sa nebude liečiť tak najrýchlejšie.voda

Suchá bolesť v krku môže mať niekedy aj vážne ale aj jednoduché príčiny. Ak nie je ochorenie  komplikovaná, tu sú niektoré rýchle prírodné domáce liečebné prostriedky, ktoré môžete použiť na utíšenie vašich ťažkostí.

1.  Pite veľa vody. Toto je najjednoduchší postup ktorý určite pomôže zvlhčiť vaše ústa, ale rovnako aj vaše hrdlo. Najlepšie je tiež, znížiť pitie alkoholických nápojov ako pivo, víno, ktoré by mohli spôsobiť sucho v hrdle. Tieto nápoje by mohli vyústiť v dehydratáciu, ako aj škrabanie a sucho v hrdle. Čerstvé ovocné šťavy sú dobré, ale pohár vody je vždy najefektívnejšou voľbou.

2.  Cmúľať cukríky alebo pastilky. Pastilky vám môžu pomôcť upokojiť chronicky vyprahnuté hrdlo. Zvyčajne nízka stimulácia slín vedie k suchu v hrdle. Cmúľaním sladkostí alebo žuvaním žuvačky by ste mali byť schopní stimulovať produkciu slín. Toto vám pomôže upokojiť vaše hrdlo. Ale to je iba jedným z najvhodnejších riešení na suché hrdlo.

3.  Využite zvlhčovač vzduchu. To je veľmi užitočné hlavne v zimnom období, kedy je vzduch veľmi suchý. Suchý vzduch v miestnosti taktiež vplýva na sucho v krku. Zvlhčovače zvlhčujú vzduch a tým  zabraňujú vysušeniu v krku. Ak ale osoba má vo zvyku spať s otvorenými ústami, môže to viesť k vyschnutému hrdlu v noci a suchu v krku ráno. Zvlhčovač vzduchu môže pomôcť predísť tomuto suchu v krku.

4. Vezmite si niektoré predajné lieky. Niekedy môže sucho v krku byť ako indikácia na alergiu, zápal prínosových dutín alebo na iné dýchacie problémy. Pokiaľ je toto váš prípad môžete siahnuť aj na lieky ktoré vám pomôžu suchosť v hrdle a krku. Nájdete ich v každej lekárni.
Existujú rôzne príčiny prečo máte sucho v krku. Je naozaj dôležité vedieť, čo spôsobuje váš stav a podľa toho vybrať vhodné liečebné metódy, ktoré môžete použiť.
Samozrejme že je dobré mať vždy vhodné teplé oblečenie aby ste boli v teple a zakryť si ústa keď idete v zime von.

Komentoval článok “Okamžité a efektívne riešenie keď máte sucho v hrdle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *