Cesnak a cibuľa najlepší liek proti bolesti hrdla

Vedeli ste, že cesnak, cibuľa a med boli používané pred mnoho generáciami na upokojenie bolesti hrdla a boju proti prechladnutiu a chrípke? Ja viem, že ste si mysleli, že takúto kombináciu deťom nebudete nikdy dávať jesť. Ale keď to  deti vyskúšajú a pomôže im to zmierniť bolesť hrdla, budú nakoniec spokojné. Med osladí túto zeleninu a vy budete spokojný, že to vašim deťom chutí.cibula

Túto liečbu s cibuľou, cesnakom a medom môžete začať už, keď sa dostavia prvé príznaky prechladnutia alebo chrípky. Deťom môžete podávať liek hneď na ďalší deň. Deti budú príjemne prekvapené, že to chutí tak dobre, a že cítia výrazný ústup bolesti v hrdle. Med skrotí ostrosť, ale zároveň si liek uchová všetky látky potrebné na boj proti chrípke a prechladnutí.

Tu je návod , ako sa tento tradičný liek používaný v mnohých kultúrach po celom svete robí.

Naplňte sklené poháre strúčikmi cesnaku. Najlepšie sú malé zaváracie poháre. Dobré je strúčiky olúpať ale ešte lepšie je olúpané rozdrviť lebo ľahšie pustia šťavu. Potom pokrájame malú cibuľu na štvrtinky, dáme do pohára spolu k cesnaku. Naplňte pohár medom a miešajte, až sa ním nasýtia cesnak a cibuľa. Ak ja málo medu treba ho znovu doliať po horný okraj a zavrieť viečkom. Takto urobený elixír odložíme do špajze na poličku a na ďalší deň je pripravený k podávaniu.

Vezmite 1-2 lyžičky niekoľkokrát denne. Tento liek bol používaný v kultúrach po celom svete na liečbu kašľa, bronchitídy, respiračných ochorení a zápalu prínosových dutín. Ale je to predovšetkým upokojujúci liek pri bolesti v hrdle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *