Bolesť hrdla u detí

Ako sa mám starať o svoje dieťa? v prípade že ho bolí hrdlo a je prechladnuté.hrdlo-u-deti

Deti nachladnú v priemere tri až osem krát ročne, kýchajú, majú kašeľ a sú malátne toto trvá sedem až desať dní.

Niekedy sa nám zdá, že sú deti choré skoro neustále, ale to je celkom normálne lebo, existuje viac ako sto nákazlivých vírusov, ktoré spôsobujú tieto infekcie horných dýchacích ciest, a v danom okamihu sa tieto zvyčajne dva – tri vírusy nachádzajú v našom okolí.

Najlepší spôsob aby sa vaše dieťa cítilo lepšie:

Prvá vec je, že antibiotiká nepomôžu. Aj keď máme dobré antibiotiká na zabitie baktérií , ale len málo ktoré pomáhajú zničiť vírusy a žiadne antibiotiká na studené vírusy. Jediné miesto pre využitie antibiotík je ak baktéria využíva preťažené horné dýchacie cesty a napáda napr. ušné infekcie , zápal prínosových dutín , bronchitída. Až potom môže antibiotikum pomôcť.

Pre prechladnutí odporúčam piť veľa tekutín so zníženým obsahom cukru, ako je voda a slabé džúsy. Hlave odpočinok je veľmi dôležitý na podporu imunitného systému a následné porazenie vírusu. Obmedzíme alebo úplne zrušíme kontakt vášho dieťaťa s inými deťmi napr. pri skupinových aktivitách (materská škôlka, rôzne krúžky atď. ), a to nielen kvôli tomu aby malo vaše dieťa čas na uzdravenie, ale aby sa nešíril vírus aj na ostatné deti.

Bolesti v hrdle môžu sprevádzať zápchy a kašeľ. Môžete vidieť nejaké začervenanie, možno malé červené hrbole úplne vzadu v krku, alebo pár malých lymfatických uzlín v hornej časti krku. To je len súčasť spoločnej vírusovej infekcie a jeho priebeh skončí po niekoľkých dňoch. Kloktanie, pastilky na cmúľanie nie však u detí mladších ako 3 roky, Ibuprofen v závislosti od hmotnosti dieťaťa a dávky môže upokojiť príznaky, ale treba sa vždy poradiť s lekárom. Teplý obklad na krk môže pomôcť zmierniť bolesť a to najmä v noci.

Pri kašli, môžete použiť rovnaký teplý obklad na prednú alebo zadnú stranu hrudníka s vyžmýkanou bavlnenou handričkou. Vonkajšia vrstva musí prepúšťať vzduch aby sa udržiavala cirkulácia vzduchu. V noci a najmä s pomocou zvlhčovača vzduchu to zbavuje kašľa a vy máte nerušený spánok.

Kedy volať o pomoc

Majte na pamäti, že pre malé deti je bežné, aby mali horúčku okolo 36 – 37 °C. Avšak ak je nádcha alebo bolesť hrdla sprevádzaná vysokou horúčkou , bolesťami hlavy alebo opuchnutými uzlinami na krku, je čas zavolať lekára.

Žltý alebo zelený výtok z nosa (čo je normálne ) trvá 10 až 14 dní a neprejavuje sa žiadne zlepšenie, môže vaše dieťa mať zápal vedľajších nosových dutín.

Snáď najdôležitejšou súčasťou celého predmetu je prevencia. Nezabudnite na všetky aktuálne očkovania ktoré by malo dieťa podstúpiť. Snažte sa viesť deti k prijatiu pravidelnej zdravej strave so zníženým obsahom cukru a dostatkom čerstvého ovocia. Každodenná vychádzka len pomôže zvyšovať imunitný systém vášho dieťaťa a trvať na pravidelnom 8 až 10 hodinovom spánku každú noc. To je najlepší spôsob, ako posilniť svojim malým imunitný systém a predchádzať a porážať stovky vírusov, ktoré sú okolo nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *