Bolesť hrdla pri prehĺtaní

Prehĺtanie je bežnou súčasťou nášho každodenného života. V skutočnosti prehĺtame približne každých 15 sekúnd. Takže pri bolesti v krku robí každé prehltnutie poriadne utrpenie. Bolesť v krku môže byť prvým varovným príznakom prechladnutia alebo chrípky, alebo môžu byť dôsledkom vírusovej alebo bakteriálnej infekcie. Bolesť v krku je akútny zápal dolných membrán slizníc hltanu. Taktiež to môže byť zápal mandlí. Ak spí človek s otvorenými ústami kvôli zapchatému nosu môže to spôsobiť bolesť v krku. Riešením problému môže byť zvlhčovač vzduchu v miestnosti. Ak je vaša bolesť v krku od prechladnutia alebo chrípky, potom existuje celý rad efektívnych spôsobov zmierniť vaše utrpenie.pastilky

Kloktanie je efektívny spôsob, ako upokojiť zápal hrdla. Existuje celý rad riešení. Slaná voda patrí medzi najobľúbenejšie z nich. Jednoducho zmiešajte 1 lyžičku soli s pohárom teplej vody. Kloktať celú zmes a opakovať každú hodinu podľa potreby. Táto kombinácia zvýši prekrvenie v oblasti opuchnutej sliznice a rozšíri kapiláry. Taktiež môžete kloktať citrónovú šťavu v teplej vode, alebo pridajte 1 lyžicu whisky alebo vodky do pohára s vodou na znecitlivenie oblasti krku. Vlažný harmančekový čaj taktiež pôsobí upokojujúco na zápal hrdla.

Jedna až dve polievkové lyžice jablčného octu v kombinácii s pohárom vody môže byť účinné, pretože kyslosť octu zabíja baktérie. Echinaceové kvapky – sú na posilnenie imunity a dajú sa brať nielen preventívne (niekoľko kvapiek denne) ale aj v prípade “útoku” choroby dať dvakrát za sebou vyššiu dávku. Uvarte si normálny bylinkový čaj a do kanvice pridajte kolieska zázvoru (nie moc len pár koliesok) a nechajte to vylúhovať. Spolu s medom a citrónom je to fakt obrovská úľava od bolesti hrdla. Vždy môžete použiť cesnak, najlepšie prírodné antibiotikum a antiseptikum. Cmúľanie cesnaku je veľmi účinné pri bolestiach v krku. Strúčik cesnaku si opatrne vložíme do úst, dbáme na to, aby sme ho neporušili a len tak cmúľame. Má sa v ústach len prevaľovať, nie hrýzť. Účinné antiseptické látky sa tak uvoľnia do našich slín a dezinfikujú celú oblasť úst a krku. Cesnak môžeme cmúľať 3x denne po dobu 3 dní. Vitamín C pomáha zvládať infekcie horných dýchacích ciest, ktoré spôsobujú bolesť v krku. Je prirodzeným antihistaminikom, a preto môže znižovať tvorbu zápalových protilátok u alergikov. Aspirín, ktorý je protizápalový, pomôže od bolesti a zápalu. Nezabudnite tiež na zvýšený príjem tekutín a uvoľnite si nos pomocou soľných nosových kvapiek.

V prípade závažných ťažkostiach pri prehĺtaní, horúčka, zdurenie lymfatických uzlín, mali by ste okamžite navštíviť svojho lekára. Môžete mať bakteriálnu infekciu, čo môže vyžadovať správnu a cielenú antibiotickú liečbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *