Bolesť hrdla? – 5 jednoduchých spôsobov , ako zmierniť bolestivé hrdlo

Efektívna liečba bolesti v hrdle musí mať základné dôvody, prečo máte podráždený krk. Väčšina bolestí hrdla sú spôsobené slabým imunitným systémom, ktorý chránil telo pred nákazlivým vírusom. Prechladnutie, chrípka, Epsteinov-Barrov vírus, a herpes sú najčastejšie spúšťače. V niektorých prípadoch môže infikované hrdlo byť vyvolané baktériami ako streptokokom alebo Mykoplazma, alebo hubou zvanou ako Kandida – Candida Albicans.cesnak

Podráždené hrdlo môže byť tiež spôsobené vplyvom prostredia, ako je znečistenie ovzdušia, suchý vzduch, alergény ako sú pele, roztoče alebo potravinové alergie. Už pri rozprávaní alebo dýchaní ústami sa môžu vysušiť v krku membrány čo vedie k bolesti a podráždení.

Ak je vaše bolestivé hrdlo spôsobené vírusmi, baktériami alebo plesňou, potom vaše bolestivé hrdlo treba liečiť so zameraním sa na podporu imunitného systému t.j. hlavne veľa živín, bylinky a zdravá výživa. Ak je príčina v zlom životnom prostredí, potom sa budete musieť vyhnúť alebo minimalizovať kontakt, s týmto prostredím.

Živiny, bylinky, kloktadlá a liečivé potraviny tiež pomôžu s týmito ťažkosťami. Poďme sa pozrieť podrobnejšie na tieto metódy liečenia bolesti hrdla:

1 ) Živiny ako liek proti bolesti hrdla

Najlepšie liečivá, ktoré zvýšia váš imunitný systém a bojujú s infekciou je vitamín C, beta – karotén, zinok a selén. Zinok je obzvlášť účinná látka, ak sa rozpustí pastilka alebo tableta pomaly v ústach, lebo zinok príde priamo do kontaktu s membránami krku. To pomáha upokojiť zápal a bolesť.

2 ) Bylinky ako liek proti bolesti hrdla

Sú tu niektoré naozaj mocné bylinky, ako je echinacea ktorá posilňuje imunitu (ľud. názov: divoký kvet prérie, niekedy nesprávne Rudbekia), extrakt z olivových listov a extrakt z citrusových semienok, ktoré pôsobia anti-mikrobiálne, ktoré zabijú infekciu. Kôra zo stromu Brest je tiež ďalší výborný prostriedok na upokojenie bolesti a podráždenia. Brestová kôra je vo forme jemného prášku, ktorý tvorí sliz alebo gél, alebo je v zmesi s kvapalinou.

3 ) Kloktanie ako liek proti bolesti v krku

Kloktanie so štipkou soli zmiešanej v teplej vode môže pomôcť spláchnuť mikróby a toxíny preč z hrdla a priniesť úľavu. Pridaním štipky kajenského korenia sa ešte zvýši účinok.

4 ) Horúce tekutiny ako liek proti bolesti v krku

Pitie horúcich tekutín, ako je čistá horúca voda, citrónové nápoje (v prípade potreby s lyžičkou medu), bylinné čaje a bujóny čista hrdlo, rehydratujú tkanivá a urýchlia vaše ozdravenie.

5 ) Použitie výživy ako liek proti zápalu hrdla

Niektoré potraviny, ako je cesnak, zázvor, kurkuma (indický šafrán), kajenské korenie a surový ananás sú vynikajúce protizápalové potraviny, ktoré môžu pomôcť zmierniť zápal hrdla. Kuracia polievka je známy liek proti infekciám dýchacích ciest, pretože má vysoký obsah aminokyselín, ktoré pomáhajú, aby sa rozptýlil a stratil hlien z oblasti krku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *