Ako slanou vodou vyliečiť bolesť v krku?

Soľ ako konzervačný prostriedok

Dôvod, že soľ sa používa ako prírodný konzervačný prostriedok je aj preto, že má schopnosť čerpať vodu z iných látok, a tým im spôsobiť dehydratáciu. Najlepším príkladom toho je fľaša nakladanej zeleniny. Bez soli môže byť nakladaná zelenina mäkká. Soľ udržiava uhorky svieže, a tvrdé po dlhšiu dobu. Pochopiť , ako soľ funguje, je dôležitou súčasťou pochopenie, ako môže liečiť aj bolesť v krku.slana-voda
Osmóza (typ pasívneho transportu)

Keď máte zápaly tzv. opuchy tak tieto opuchy sú naplnené vodou a baktériami. Baktérie sú to, čo robí hrdlu zle. Kloktanie slanou vodou dostáva soľ do zadnej časti krku, kde môže napadnúť opuchy tým, že ich dehydruje. Keď soľ dehydruje edém (opuch) vysušuje tekutiny z edému a tým edém dehydruje. Baktérie nemôžu prežiť vo vysušenom prostredí, a následne baktérie zomrú. Ak sa v hrdle už nenachádzajú žiadne baktérie, môžete sa vrátiť späť do normálneho života.

Vyliečenie a čas liečenia

Ak trpíte bolesťou v krku, a chcete, sa pokúsiť vyliečiť po starom, mali by ste použiť teplú slanú vodu so soľou. Nalejte do svojej šálky 1/3 teplou vodou. Pridajte dve polievkové lyžice soli a dobre premiešajte. Ak trpíte bolesťou v krku, budete musieť kloktať najmenej štyrikrát denne samozrejme čím dlhšie budeme kloktadlo používať, tým lepšie. Tiež by ste sa mali vždy poradiť so svojím lekárom, aby ste sa ubezpečili, či nemáte v hrdle baktériu streptokok ktorá sa lieči najčastejšie penicilínom.

4 Komentovali článok “Ako slanou vodou vyliečiť bolesť v krku?

  1. Ste si prosim isty, ze na take male mnozstvo vody idu 2 polievkove lyzice soli, nie cajove?mozem mat aj zapal hrdla z alergie a nasledne na mandlach viele stopy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *